Táto pesnička je napísaná podľa skutočnej udalosti. Je o prekrásnej dievčine Zdena. Milovala tanec, hudbu a spev… išla s kamarátmi na koncert Olympicu , … Bohužiaľ sa už domov nevrátila. Skladba bola zložená už v roku 1982 pre ňu – pre anjela, ktorý si zlomil krídla… na zábavách ju s nami spievali tisíce ľudí , mnohí chodili aj so sviečkami, … zapaľovali ich a často krát plakala celá sála.. dúfam, že sa Vám bude páčiť.
Text piesne:
Neustlaná posteľ… na stole ostal rúž
Do vlasov pár sponiek.. nedopitý džús
Zrkadlo v ktorom stála … ešte dnes na obed…
nevydá viac obraz … jej tváre usmiatej
Rozčítaná knižka… stráca pre ňu dej…
Ostala len v mysliach .. známych .. kámošiek
Päť mladých sa vracia … domov z koncertu
Nálada je skvelá… čo tak ísť … na discu..
Osud je už taký… čo má stane sa…
Stalo sa aj teraz … jedna tam ostáva
Trvá to iba chvíľu.. auto je na poly..
život je náhle mýtus , … pre jedinú z nich
Tam za oknom život.. ona si tíško spí
Zapálil som sviečku … viac sa nevráti..
Stráca sa na vždy v čase.. .nekonečno .. vzalo ju
Otázky byť … či nebyť … zmysel .. nemajú
Ref: Nemá čas a nemá už kam ísť… nemá nič a nemá o čo prísť..
Neľúbi a kto by ľúbil ju… studená má v očiach čiernu tmu
